05
EKM

Çelik Kapıların 5 Faydası!

Giriş kapısı bir evin önemli bir parçasıdır ve eve girerken ilk gördüğünüz şeylerden biridir. Satın alınacak kapı tipi düşünüldüğünde yapılması gereken birçok seçenek bulunmaktadır.

Kapının evinize şık bir şekilde uymasının yanı sıra, çelik kapı seçerek elde edeceğiniz işte 5 harika avantaj!

Güvenlik Sağlarlar

Çelik bir kapı, benzeri olmayan güvenlik sağlar. Ahşap gibi malzemelerden yapılan diğer kapılar kolayca kırılabilirken, çelik bir giriş kapısı bunu gerçekten imkansız hale getiriyor.

Bakımı Kolaydır

Çelik kapılar, bakımı daha kolay kapı türlerinden biridir. Tüm kapılar, evinizin çevresine bakarak ve evinizin kapılarını ve kapı kasalarını kontrol ederek ayda bir kez yapabileceğiniz rutin bir kontrol gerektirir.

Dayanıklıdırlar

Çelik bir kapı yıllarca dayanacaktır ve bu da onu mükemmel bir seçenek haline getiriyor. Ayrıca çelik, mukavemet açısından ahşabı çok aşan, oradaki en güçlü malzemelerden biridir.

Enerji Verimliliği Sağlarlar

Çelik bir giriş kapısının bu kadar enerji verimli olmasının nedenlerinden biri, çok kalın ve koruyucu olma eğiliminde olmasıdır, bu da klimalı bir evde soğuk havanın ve ısıtılmış bir evde sıcak havanın kaçmasını zorlaştırır. 

Gürültüyü Engellerler

Bazı evler, trafiğin yoğun olduğu bir cadde boyunca olabilir. Gürültülü sokak trafiği gibi rahatsız edici sesleri, çelik bir kapı ile kolayca en aza indirebilirsiniz.